کتابخانه ژیوار (رشد 4)

 

روستای ژیوار در منطقه هورامان استان کردستان، و دامنه کوه‌ کوسالان و در کنار رودخانه سیروان و میان دره‌ای قرار دارد که باغ ها و جنگلهای سرسبز بلوط حاشیه آن را فراگرفته است. تابستانهای گرم و معتدلی دارد و زمستانهای آن سرد می‌باشد. بافت پلکانی روستا و بناهای سنتی آن، تراکم باغ‌های انار، انگور و انجیر، مسیر رودخانه سیروان در نزدیکی روستا، دره دربند در وسط روستا، کوه مشهور و مرتفع کوسالان در شمال روستا، پوشاک و لباس محلی اهالی، مهمان نوازی مردم روستا، قرار گرفتن روستا در دره و حصار کوه‌های دیدنی و جنگل‌های سرسبز، استراحتگاه چشمه دیدنی و بسیار خنک (چه مه) چشمه‌ای که تقریبا بیشتر باغ‌های روستا را آب می دهد.
روستایی با جذابیت‌های بسیار …
کتابخانه رشد 4  در سال 1389 در محل دهیاری به مساحت 120 متر مربع با 1000 جلد کتاب 4 قفسه 8 صندلی دو میز تجهیز شد.

با همکاری جامعه محلی ساختمان دو طبقه ای در روستا احداث و به کتابخانه اختصاص یافت. محل جدید توسط شرکت آرین رشد افزا(آرا) با ۴قفسه، یک دستگاه کامپیوتر، دو میز مطالعه، ۸صندلی، هزار جلد کتاب، تابلو و تجهیزات کتابداری و پرده تجهیز و دردی ماه 1398 با حضورآقای علی عبید مدیر گروه کتابخانه حامی، خانم حایری، دکتر برهان ولد بیگی از نوریاب، انور ولدبیگی از نوریاب، کمال شریف از امنای حامی و از کرمانشاه، خانم اسرا احمدی کتابدارو هیات امنا محترم کتابخانه افتتاح شد.

در «کتابخانه رشد ۴» پس از گفتگو درباره هنر نمایش، نوجوانان عروسک های زیبایی را خلق کردند و قرار است به زودی با استفاده از آن ها نمایشی را اجرا کنند.