روستای جالق

کتابخانه ناهوک (رشد 9)

کتابخانه جالق در دهیاری کله گان استان سیستان و بلوچستان ، شهرستان سراوان بخش جالق در تاریخ 22/10/95 تجهیز و افتتاح گردید. جمعیت این روستا حدود 1000 نفر است اما دهستان کله گان با جمعیتی حدود 8000 نفر از این کتابخانه تازه تجهیز استفاده میکنند.
تجهیزات این کتابخانه شامل حدود 1700 جلد کتاب ، 4 عدد قفسه کوچک ، 4 عدد میز و 21 عدد صندلی مطالعه ، 5 دستگاه کامل کامپیوتر و 5 عدد میز کامپیوتر است.
برگزاری کارگاه با کتابدار جهت آموزش روشهای موثر در قصه گویی و بلند خوانی ، جلسه آموزش مقدماتی کتابدار ، از جمله فعالیتهای است که در این کتابخانه تازه تجهیز صورت گرفته است. همکاری بچه های روستا در آماده سازی کتابخانه برای افتتاحیه بسیار جالب توجه بود.

 

کتابخانه “رشد ۹” که به دلیل عدم همکاری مطلوب جامعه محلی از روستای جالق به ناهوک منتقل شده است، روز یکشنبه ۲۰ مهرماه، با حضور معاونت محترم فرمانداری شهرستان سراوان، جناب آقای دهواری ریاست محترم هلال احمر شهرستان، جناب آقای دکتر محمودی بخش‌دار جالق و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان و بخش شوراها و دهیاران و اهالی دهستان در محل دهیاری  روستای ناهوک راه اندازی و افتتاح شد و موجب خرسندی اهالی دهستان گردید.

تجهیزات این کتابخانه شامل ۷ قفسه، ۵ کامپیوتر، ۵ میز کامپیوتر، ۴ میز مطالعه، ۲۱ صندلی و ۱۰۰۰ جلد کتاب می باشد.
همچنین با پیشنهاد مدیریت محترم آموزش و پرورش، قرار است آزمون‌های آنلاین برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم که از امکاناتی نظیر گوشی هوشمند بی‌بهره هستند، در محل کتابخانه و با استفاده از سیستم‌های کتابخانه انجام پذیرد