پژوهشگران در دستگاه گوارش طیور ویروس های جدیدی پیدا کردند

انجمن جوجه و تخم مرغ آمریکا و بنیاد جوجه آمریکا اعلام کردند که بر روی پروژه پژوهشی در وزارت کشاورزی آمریکا سرمایه گذاری کرده اند. خدمات پژوهش کشاورزی موسوم به ARS در شهر آتن ایالت جورجیا تحقیقاتی را انجام داده که در آن ویروس های جدیدی در دستگاه گوارش طیور پیدا شده است.
پروژه تحقیقاتی بخشی از برنامه پژوهشی انجمن جوجه و تخم مرغ آمریکا است که شامل همه مراحل تولید مرغ و تخم مرغ و فرآوری آن ها می شود. چکیده کوتاهی از این پژوهش در زیر نشان داده شده است.
گزارش کامل این پژوهش در وبسایت www.uspoultry.org به همراه پژوهش دیگر انجمن آورده شده است. چکیده پروژه به شرح زیر است:
پروژه شماره 648: تشخیص مولکولی گردش ویروس های روده ای جدید در طیور ایالات متحده آمریکا (دکتر مایکل دی، وزارت کشاورزی آمریکا- خدمات پژوهش کشاورزی، آتن، جورجیا)
دکتر مایکل دی (Michael Day) در خدمات پژوهش کشاورزی وزارت کشاورزی آمریکا و مرکز پژوهش ملی اخیرا پروژه تحقیقاتی را به اتمام رسانده است که در آن از آخرین تکنیک های ژنیتکی استفاده کرده است تا تعیین کند کدام یک از ویروس ها در دستگاه گوارش جوجه صنعتی وجود دارد.
وی ویروس های جدیدی را یافته است که ويژگی آن ها به خوبی مشخص نیست و در حال مطالعه روی آن ها است. این کار گامی مهم برای درک و کنترل مشکلات ویروسی روده است که در جوجه های گوشتی و بوقلمون رایج می باشد.

منبع: ماهنامه اطلاعات مرغداری و دامپروری، شماره 59، شهریور ماه