واردکنندگان نقشی در توزیع نهاده‌های دامی ندارند

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: واردکنندگان نهاده‌های دامی صرفا مباشر دولت در تامین نهاده‌های دام و طیور هستند و هیچ نقشی در توزیع این کالا‌ها ندارند.
عباس حاجی زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: بازار نهاده‌های دامی با چالش‌های جدی در بخش توزیع مواجه شده و همین امر در کاهش میزان تولید صنایع دام و طیور و افزایش قیمت اقلام پروتئینی نقش موثری داشته است.
وی افزود: تاثیر قیمت نهاده‌های دام وطیور یکی از مولفه‌های موثر در تعیین قیمت نهایی کالا است، اما مساله اصلی این است که برخی مسئولان و مدیران ارشد کشور با دادن آدرس اشتباه افکار عمومی را به سمت حلقه اول تامین نهاده‌های دامی هدایت می‌کنند.
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران ادامه داد: رئیس دفتر رئیس جمهوری اعلام کرده است که «متاسفانه شبکه توزیع و افرادی که کالا وارد می‌کنند با دلال بازی واسطه گری‌های متعدد باعث شده اند قیمت کالا که با ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارزی که ستاد تنظیم بازار مشخص کرده‌است، بالاتر رفته است» و این در حالی است که واردکنندگان به عنوان حلقه اول تامین نهاده‌های دامی هیچ نقشی در توزیع و قیمت عرضه این اقلام ندارند.