ساخت کتابخانه روناکی موکریان در گوگ تپه

عملیات احداث کتابخانه روناکی مکریان روستای گوگ تپه در استان آذربایجان غربی، شهرستان مهاباد آغاز شد.

اين كتابخانه قبلا در محل كوچكتري توسط شرکت آرين رشدافزا تجهيز شده بود كه شرح فعالیت ها وکسب مقام و تصاویر آن از طریق لینک زیر قابل مشاهده می باشد.
لینک کتابخانه گوگ تپه
هم اکنون این شرکت قصد دارد کتابخانه را در زمین اهدایی شورای محترم گوگ تپه مهاباد به متراژ 300 مترمربع، توسط انجمن حمایت از توسعه فضا های آموزشی و فرهنگی (حامي)، با تجهیزات و امکاناتی به مراتب برتر از محل قبلی احداث نماید.
در این راستا کارگروه فنی پس از بازدید از زمین مورد نظر صورتجلسه ای با شهرداری، شورا و هیئت امنای کتابخانه تهیه و سپس
خاکبرداری مرحله اول هم انجام شده است.این پروژه پس از اتمام سقف طبقه اول و دیوارکشی آن در اسفند 1399 به مرحله گاز رسانی، اتمام سرویس های بهداشتی و سپس نازک کاری رسید و سرانجام در تابستان 1400 آماده افتتاح گردید.
نظر به اتمام عملیات ساخت کتابخانه همچنین اتاق کودک، تجهیز آن در دستور کار قرار گرفت و فضای 172 متری آن با سه عدد میز بزرگ مطالعه، دوازده صندلی، یک میز کتابدار، چهار قفسه کتاب، صندلی برای برگزاری همایش ها سه میز و دوازده صندلی پلاستیکی برای اتاق کودک به اضافه مقادیر لازم اسباب بازی تجهیز گردید.
مراسم افتتاح با حضور اهالی فرهنگ دوست، مسئولین فرهنگی و نمایندگان انجمن حامی برگزار و حاضرین در این مراسم به رسم زیبای دیرین، کاشت نهال را نیز جزء برنامه های مراسم افتتاحیه قرار دادند.

.

پیشرفت کتابخانه روناکی مکریان