آنالیز جدید جهانی برای ترکیبات خوراک دام و طیور معرفی شد

آنالیز جدید جهانی برای ترکیبات خوراک دام و طیور معرفی شد

جدیدترین داده­ها در زمینه ریزمغذی­ های جدید جهانی شامل 260 ریزمغذی خام حیوانی و بیش از 40000 ترکیب غذایی که شامل اسید­آمینه­ ها (AAs) و پروتئین­ های حشرات است، در اطلس Premier منتشر­­ شده­ است.

به گفته Mick Hazzledine، مدیر تغذیه Premier که این زمینه را ایجاد کرده است، پیشرفت­های جالبی در افق صنعت تغذیه حیوانات وجود ­دارد که در 59 ریز­مغذی مشمول این زمینه، بازتاب ­داده­ می­شود. در حال حاضر شاهد دسترسی بیشتر به اسید­آمینه­ های کریستاله هستیم که به ما اجازه می­دهد تا بتوان ارتباط دقیق­ تری بین نیاز­های تغذیه­ ای و حیوان، با هدر­رفت کمتر ایجاد ­نماییم.

همچنین مزایای زیادی در پروتئین­ های جایگزین مانند حشرات، وجود­ دارد که می­توانند ترکیب مفیدی از ریزمغذی­ ها در مقیاس کوچک تا متوسط ایجاد نمایند. اطلس Premier توضیح جامعی از اقلام خوراک لیست شده از قبیل جزئيات تولیدشان، فاکتورهای ضد تغذیه ای و نحوه فرآوری آن­ها فراهم می­نماید. به خصوص، مقادیر سطوح 17 اسیدآمینه قابل هضم برای خوک و طیور را در 200 ماده خوراکی شرح می­دهد.

در­حالی که ما از لیزین، متیونین، ترئونین، تریپتوفان و اخیراٌ والین در جیره حیوانات تک­ معده­ای استفاده می­کنیم، به نظر می­رسد که ایزولوسین، آرژنین و سایر اسیدآمینه­ ها دارای قابلیت بالایی در چشم­ انداز آینده باشند. پس با واضح­ تر شدن نیاز بازار در آینده، صنعت امروزی اطلاعات مورد نیاز برای مواجهه با این موضوع را دارد. با افزایش ذخایر و کاهش قیمت­ها، این اطلاعات به صنعت در مواجهه با افزایش دائمی نیاز به جیره­ هایی که حاوی پروتئین و سویای کمتری هستند، کمک می­نمایند.

Reference: www.poultrynews.co.uk/news/new global animal feed ingredients matrix launched