تولید اولین ناگت مرغ مصنوعی جهان در روسیه کلید خورد

تا پایان سال 2020 ، شرکت KFC و یک شرکت فناوری (راه حل های bioprinting-3D) قصد دارند تا با استفاده از فناوری زیست چاپی(bioprinting) در روسیه ناگت مرغ تولید کنند.

تا پایان سال ۲۰۲۰،  شرکت KFC  و یک شرکت فناوری (راه حل های bioprinting 3D ) قصد دارند تا با استفاده از فناوری  زیست چاپی(bioprinting) در روسیه ناگت مرغ تولید کنند.

به گزارش بخش بین المللی پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از آل ابوت فید؛ هدف این پروژه، ایجاد اولین ناگت مرغ آزمایشگاهی با استفاده از سلول های مرغ و مواد گیاهی در جهان است.

در بیانیه این مشترک این شرکت فناوری وKFC  آمده است که: این ناگت های نوآورانه تا حد ممکن طعم و ظاهری نزدیک به محصول KFC دارند، در حالی که از نظر زیست محیطی نسبت به گوشت های معمولی سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند. ما در KFC، از نزدیک، آخرین روند و نوآوری ها را زیر نظر گرفته و تمام تلاش خود را می کنیم تا با معرفی فن آوری های پیشرفته به شبکه های رستوران خود، مرتباً به روز باشیم.

دریافت محصول تولیدی نهایی جهت تست در فضای حقیقی، برای پاییز سال ۲۰۲۰ در مسکو برنامه ریزی شده است. هنوز برای درج این محصول در منوی KFC زود است زیرا برای فروش، باید مجوزهای لازم اخذ شوند. مقررات بهداشتی روسیه اجازه نمی دهد گوشت مرغ تولید شده با استفاده از فناوری Bioprinting-3D به مصرف کنندگان فروخته شود.

این شرکت فناوری در حال توسعه تکنولوژی زیست چاپ می باشد که تقریباً بدون دخالت حیوانات در این فرآیند با افزودن سلول های مرغ و مواد گیاهی این امکان را فراهم می آورد تا طعم و بافت گوشت مرغ بازتولید شود.

براساس این توافق، KFC برای دستیابی به طعم منحصر به فرد خود، تمام مواد لازم، از جمله نان، ادویه و ترشی جات را در اختیار شریک تجاری خود قرار می دهد. در حال حاضر، روش دیگری در بازار برای تولید چنین محصولات پیچیده ای از سلول های حیوانی وجود ندارد.

مدیرعامل KFC روسیه و حوزه CIS  گفت: در KFC ، ما از نزدیک آخرین روند و نوآوری ها را زیر نظر می گیریم و تمام تلاش خود را می کنیم تا با معرفی فن آوری های پیشرفته به شبکه های رستوران خود ، مرتباً به روز بمانیم. فرآورده های گوشتی مصنوعی، گام بعدی توسعه مفهوم «رستوران آینده» است.

تجربیات ما برای ایجاد محصولات آزمایشگاهی مرغ همچنین می تواند به حل چندین مشکل جهانی که با آن مواجه هستیم، کمک کند. ما خوشحالیم که به پیشرفت این موضوع کمک کرده ایم و تلاش می کنیم تا آن را در دسترس هزاران نفر از مردم روسیه و در صورت امکان در سراسر جهان قرار دهیم.

همان گوشت، بدون کشاورزی

مدیرعامل این شرکت فناوری گفت: با توجه به این تکنولوژی، روش bioprinting یا همان زیست چاپی مزیت های فراوانی دارد. گوشت زیستی (Biomeat) دقیقاً همان میکروالمنت های محصول اصلی را داراست با این تفاوت که افزودنی های مختلفی که در کشاورزی سنتی و دامپروری مورد استفاده قرار می گیرد را در خود ندارد، بنابراین محصول بسیار پاکتری تولید می شود.

فن آوری های بیوپریتینگ سه بعدی، در ابتدا به طور گسترده ای در پزشکی کاربرد داشتند، اما امروزه در تولید غذاهایی مانند گوشت محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. در آینده، توسعه سریع چنین فناوری هایی، این امکان را فراهم می کند تا گوشت با چاپ سه‌بعدی را در دسترس تر کنیم و امیدواریم که در نتیجه همکاری ما با KFC، این فناوری به رشد شتاب راه اندازی محصولات پروتئینی مبتنی بر سلول کمک کند.