ارائه طرح جایگزینی(خوراک دام آماده )به جای ذرت و سویای وارداتی

به نقل از خبرگزاری مهر، قائم مقام اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ارز ٤٢٠٠ تومانی کالاهای وارداتی به تدریج در حال حذف شدن است، گفت: با روندی که در حال انجام است بزودی این اتفاق در مورد مواد اولیه نهاده‌های دام و طیور نیز رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه ما سه سال قبل طرح استفاده از خوراک دام آماده به جای ذرت و سویا و خام فروشی در مرغداری‌ها را به وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرده‌ایم، گفت؛ در شرایط فعلی اجرای این طرح می‌تواند به حل مشکلات ایجاد شده در صنعت دام و طیور کشور کمک کند.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه کارخانجات تولید کننده خوراک دام و طیور می‌توانند نقش مؤثری در افزایش بهره وری تولید گوشت مرغ داشته باشند، ادامه داد: در طول سالهای گذشته برخی از کارخانجات تولیدکننده خوراک باعث ایجاد بی اعتمادی در بین مرغداران شدند اما ما بعنوان اتحادیه مسئول، تضمین می‌کنیم تمام خوراک مورد نیاز طیور را با بهترین کیفیت تأمین کنیم و در اختیار تولیدکنندگان کشور قرار دهیم.

مسعودی لازمه این کار را جلب اعتماد مرغداران کشور از سوی کارخانجات عنوان کرد و افزود: کارخانجات باید خوراک با کیفیت و مقرون به صرفه در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند و در مرحله بعدی توان علمی و فنی خود را افزایش دهند.

این فعال بخش خصوصی گفت: در صورت تحقق این عوامل ما می‌توانیم هم مصرف خوراک را کاهش دهیم و هم با کیفیت بالا آن را در اختیار تولیدکنندگان قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه قرار است بزودی تولید مرغ لاین آرین در کشور انجام شود، افزود: همچنین تلاش دولت این است که وزن مرغ تولیدی به ١.٤ تا ١.٦ کیلوگرم برسد، ٧٠٠ کارخانه تولیدکننده خوراک دام می‌توانند در تحقق این اهداف کمک کنند.

وی تصریح کرد: ما آمادگی کامل برای تولید خوراک باکیفیت و بهداشتی و مقرون به صرفه را با همکاری دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان دامپزشکی کشور داریم ضمن اینکه با کارخانجاتی که در این زمینه تخلف کنند به شدت برخورد خواهیم کرد تا طرح به بهترین نحو در کشور اجرا شود