کنترل ۹۹ درصدی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور

کنترل ۹۹ درصدی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ۹۹ درصد نسبت به سال ۹۷ و ۹۶ کنترل شده البته کانون‌هایی از بیماری در روستاها یا حیات‌وحش گزارش شده که موردی بوده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان دارو، افزودنی و مواد بیولوژیک دام به نقل از مهر، علیرضا رفیعی‌پور در مراسم افتتاح نمایشگاه محصولات پروتئینی و صنایع وابسته اظهار داشت: در این نمایشگاه ۶۵ شرکت حضور دارند و برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به تأمین مواد پروتئینی و صنایع وابسته آن چه از طریق واردات و چه تولید داخل کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور از طریق واردات تأمین می‌شود، افزود: گوشت‌های وارداتی مصرف مستقیم دارند یا در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: تا این لحظه که بنده در حال صحبت با شما هستم، بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ۹۹ درصد نسبت به سال ۹۷ و ۹۶ کنترل شده البته کانون‌هایی از بیماری در روستاها یا حیات‌وحش گزارش شده که موردی بوده است.

رفیعی‌پور با اشاره به اینکه سویه جدیدی از بیماری در کشور گزارش نشده و در کانون های شیوع، با همان ویروس H۵N۸ مواجه بوده‌ایم، اظهار داشت: این سویه قابل کنترل است و مشکلی در این زمینه نداشتیم.

به گفته وی، سازمان جهانی بهداشت دام، ایران را عاری از هر نوع بیماری اعلام کرده است