کارخانه

کارخانجات خوراک دام و طیور در آستانه ورشکستگی

مدیر عامل شرکت تعاونی کارخانجات خوراک دام و طیور گفت: صنعت خوراک دام طیور با مشکلات فراوانی روبرو است که همین امر تعطیلی و ورشکستگی واحدها رابه دنبال دارد.
حسین کیهانی مدیر عامل شرکت تعاونی کارخانجات خوراک دام و طیور با اشاره به آخرین وضعیت صنعت خوراک دام و طیور اظهار داشت: کشور ما با 600 کارخانه خوراک دام و ظرفیت تولید 20 میلیون تنی پتانسیل بالایی در این بخش را به خود اختصاص داده است.
به گفته وی کمبود نقدینگی، اعمال مالیات های سنگین و امکانات پایین در این واحدها نظیر آسیاب های معمولی برای میکس خوراک از جمله مشکلات پیش روی تولید کنندگان به شمار می رود.
کیهانی با اشاره به آخرین وضعیت واردات گفت: بخشی از کنسانتره طیور و آبزیان به کشور وارد می شود، ضمن آن که تولید برخی از اقلام خوراک دام و طیور تحت برند کشورهای اروپایی می تواند ضربه مهلکی به تولید داخل وارد نماید.
مدیر عامل شرکت تعاونی کارخانجات خوراک دام و طیور با بیان اینکه کارخانه های خوراک دام با 40 درصد ظرفیت خود به تولید ادامه می دهند، عنوان کرد: علی رغم هزینه های بالای تولید اگر کارخانه ها به نقطه سر به سر نرسند، در آستانه تعطیلی و ورشکستگی قرار خواهند گرفت.

 

منبع: مجله اطلاعات مرغداری و دامپروری، شماره 56، خرداد 96