ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود


رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی باید فسادزا است و باید حذف شود، نسبت به تغییر یک شبه تعرفه ها انتقاد کرد و گفت: این موضوع باعث کاهش شدید صادرات می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان دارو، افزودنی و مواد بیولوژیک دام به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود خوانساری در همایش صنایع لبنی که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: ارز ۴۲۰۰ تومانی فسادآور است و باید حذف شود و هزینه‌های آن را در بخش دارو از طریق بیمه و در محصولاتی مانند مرغ و تخم‌مرغ می‌توان با پرداخت یارانه جبران کرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه متأسفانه برای دارو و خوراک دام ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص می هند که این باعث فساد شده و قیمت‌ها را نیز کاهش نمی‌دهد، گفت: دولت گروکشی نکند و برگشت ارزش افزوده را به برگشت ارز صادراتی گره نزند که چنین اقدامی صادرکنندگان را دلسرد می‌کند.

خوانساری با انتقاد از تغییر یک شبه تعرفه‌ها به ضرر اقتصاد کشور است و کاهش شدید صادرات را به دنبال دارد، ادامه داد: بازارهای خارجی به سادگی به دست نمی‌آید و تعرفه‌های یک شبه بازارها را به هم می‌ریزد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران همچنین با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری، صنعت لبنیات را دچار مشکل می‌کند، گفت: بازار باید به صورت رقابتی تنظیم باشد و عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند که بسیار احتمال دارد در چنین شرایطی قیمت‌ها کاهشی شود.